Tisková páska YMCKs zvyšuje bezpečnost průkazů

Představujeme Vám nový typ barvící náplně YMCKSc pro rozšířené možnosti zabezpečení ID karet
MNICHOV, Německo, 24 července 2019 – Společnost Matica Technologies AG představila novou bezpečnostní tiskovou pásku, s pěti panely.

Ochrana proti kopírování 

Tisková YMCKSc je navržená pro tiskárnu ID karet EDIsecure MC660. Je určena pro tvorbu ID karet s ochranou proti kopírování. „Sc“ panel obsahuje speciální reflexní barvivo pro tvorbu tiskových prvků, které není možné reprodukovat. Bezpečnostní prvek tisknutý pomocí reflexní barvy znemožňuje skenování nebo kopírování.

Ověření pravost pouhým okem

Speciální panel s reflexním variabilním inkoustem významně zvyšuje zabezpečení ID karty a zároveň zjednodušuje ověřování její pravosti. Kontrolu lze provádět pouhým okem, neboť není třeba dalšího vybavení, jako jsou lupy nebo UV lampy.


Variabilní data místo předtisku

Bezpečnostní prvky lze ve statické (neproměnné) podobě samozřejmě aplikovat do těla karty při samotné výrobě plastu. Pětipanelová páska YMCKSc však nabízí flexibilitu, protože ji lze použít pro tisk proměnných (variabilních) dat například z tiskové databáze. Takže může být použita například pro sériové číslování.

Dodatečná laminace není problém

Páska YMCKs je kompatibilní s laminovacími materiály (souvislými filmy Overlay nebo panely „patch“), které mohou být v čirém nebo holografickém provedení pro extra vizuální bezpečnostní prvky.

Přírůstek do portfolia materiálu chromXpert

„Skupina tiskových náplní chromXpert se stále rozrůstá a po dlouhém výzkumu a vývoji jsme hrdí na to, že jsme mohli představit pásku YMCKSc“, říká Ricard Ferrer, viceprezident pro globální marketing a produktový management společnosti Matica Technologies.

Skvělá ve spojení s EDIsecure MC660

Každý zákazník, který investoval do špičkové tiskárny EDIsecure MC660 se může těšit z vyššího zabezpečení díky kombinaci s bezpečnostní touto novou páskou pro tisk zabezpečených ID karet v sektorech státní správy, vzdělávání a korporací.