CardBlog

Od nového roku vyžadují tiskárny Evolis pro správnou funkci manuální určení typu vložené pásky. Přečtěte si, jak na to.
Kartové tiskárny využívají složité technologie pro přenos barviva, které jsou citlivé na jemné částečky prachu a textilní vlákna. Níže popisujeme základní čistící proceduru s využitím čistící sady Zebra 105999-302
Plastové identifikační karty zásadně zefektivňují evidenci docházky a kontrolu přístupu. Zde popisujeme základní potřeby a vybavení k vytvoření identifikačních průkazů pro zaměstnance.
Průměrná životnost potisku na kartě vyrobené z PVC (polyvinylchlorid) je zhruba 1 až 2 roky. Pokud je karta pravidelně vkládána do kontaktní čtečky nebo protahována magnetickou čtečkou, barvy se z povrchu začnou vytrácet poměrně rychle.
Většina dnes používaných tiskáren využívá technologie přímého tisku, označovanou jako „direct-to-card“ nebo také „DTC“. To znamená, že obrázky jsou vytištěny přímo na povrch plastové karty prostřednictvím barvící pásky a tiskové hlavy.
Šňůrky, klipsy a pouzdra - které příslušenství je vhodné právě pro Vaše karty? Odpovědi na následující otázky Vám pomohou vybrat vhodné příslušenství přesně pro Váš kartový systém.
Často hovoříme se zákazníky, kteří stojí před výběrem tiskárny ID karet zcela poprvé. Volají k nám a požadují různé informace o kartových tiskárnách, tiskovém software a většinou mají naprosto mylnou představu o ceně technologie pro tvorbu plastových karet.
Kvalita potisku plastových karet je dána několika základními parametry. Pokud budete postupovat podle našeho doporučení, měli byste dosáhnout maxima ze své tiskárny ID karet.
Kombinace písmen Y, M, C, K Vám nic neříká? Výběr vhodné barvící náplně bude jednoduchý, když si určíte, co vlastně na kartu chcete tisknout Abyste si vybrali vhodnou pásku, je potřeba si uvědomit následující:
Magnetické karty, známé též jako karty s magnetickým proužkem, jsou velmi rozšířeným typem karet pro uchování přepisovatelných informací.  Karty s magnetickou stopou existují již od počátku sedmdesátých let, kdy byl magnetický proužek používán na papírových a na filmu založených ID kartách, stejně jako na kreditních kartách.

Stránky