Co je to TRW - Thermal rewrite tiskárna?

TRW tiskárna ID karet je speciální tiskárna schopná přepsání/přetisknutí personalizačních údajů na kartě až 500 krát. 

Opětovné přepsání umožňuje speciální vrstva na plastové kartě, která reaguje na teplo vytvářené tiskovou hlavou a to buď v odstínech šedé, nebo v odstínech modré.  Termochromatická vrstva obsahuje chemické složky, které při teplotě cca 180°C a následném prudkém zchlazení vzájemně reagují a zabarvují povrch karty - stávají se viditelné. Při aplikaci teplot 110-160°C dochází k porušení chemických vazeb a tím k vymazání informací. Proces ohřívání a ochlazování je zajištěn speciálně upravenou tiskovou hlavou, jejíž podobnou verzi najdete u běžných kartových tiskáren. Zápis a výmaz je možné zopakovat přibližně 500 krát.

Pro potisk nabízíme čisté bílé TRW karty s modrou nebo černou termochromatickou povrchovou úpravou a také karty se zakázkovým ofsetovým předtiskem v libovolném grafickém designu včetně pokročilých čipových RFID technologií. TRW tisk tedy nevyžaduje žádné barvící pásky a tím přináší značnou úsporu materiálu tam, kde je potřeba častá změna tisknuté informace na kartě.

Tiskárna Evolis Tattoo2 Rewrite nebo Qualica RD300 Rewrite obsahují jak mazací, tak tiskovou funkci a jejich pomocí lze informace na kartě jak smazat, tak přetisknout a to v jediném kroku. 

Hlavní výhody TRW technologie:

  • žádné drahé barvící pásky
  • není potřeba nové karty v případě aktualizace údajů
  • možnost až 500 násobného přepisu
  • významné snížení uhlíkové stopy - klesá spotřeba uhlíkových barviv a PVC

Produktové video k tiskárně Tattoo 2 rewrite

Další informace  o TRW tiskárnách najdete na našem e-shopu: Evolis Tattoo2 Rewrite  |  Qualica RD300 Rewrite