Tisk UV barvou

Některé tiskárny ID karet jsou vybaveny možností tisku UV barvou. Na trhu je nejrozšířenější varianta, kdy se namísto běžné YMCKO pásky použije YMCKUvKO páska - tedy barvící páska s přidaným UV panelem, který obsahuje barvivo viditelné pouze v daném spektru světla. Obvykle jsme ale o tzv. resinovou-monochromatickou barvu, u které nelze tisnknou  odstínech, viz také náš článek na blogu "Technologie tisku Id karet".

K dokonalosti dovedla UV tisk společnost Matica Technologies (Itálie), která pro modely tiskáren řady XID8600 vyvinula revoluční a také na trhu jedinečnou tiskovou páskou se sublimačním UV barvivem pro tisk neviditelných fotografií, log, emblémů, symbolů, erbů či volitelného textu při tisku karty a to v 256 odstínech v rozlišení 600DPI. Na rozdíl od tiskáren konkurenčních výrobců lze tedy během tisku aplikovat barvivo o různé intenzitě v 256 odstínech. Tato revoluční technologie UV tisku umožňuje nejjemnější škálu reprodukce neviditelných obrázků nejvyšší kvality - bezkonkurenčního bezpečnostního prvku v oblasti identifikace osob. Výsledkem je dojem černobílé fotografie, samozřejmě v zářivě fialových barvách.

Ovladač tiskárny XID8600 také poskytuje možnost na aplikaci nezávislého umístění UV obrázku či textu. Tato funkce tak nabízí vyšší individuální úroveň skutečné bezpečnosti, protože takový individuální obrázek či text není za běžného světla viditelný. UV tisk není totiž viditelný pouhým okem a k jeho ověření stačí jednoduchý zdroj UV světla. K využití této další úrovně zabezpečení není třeba investovat do overlay laminačních technologií. Jedná se tudíž o fantastický a atraktivní bezpečnostní prvek pro firemní a státní zákazníky.

Do rohu každé karty, která je potištěna UV tiskem v tiskárně Matica XID8600, je navíc vytištěn skrytý "strojový kód" jednoznačně identifikují tiskárnu, na které byla karta vytištěna. Jde o volitelnou funkci.  Jelikož jsou tyto „strojové kódy“ unikátní pro každou tiskárnu, lze tak snadno a rychle rozpoznat padělky. S pomocí tohoto skutečného nástroje proti padělání máte absolutní kontrolu nad procesem tvorby vašich karet. 

Související obsah na našem blogu

Technologie tisku ID karet

Jak vybrat vhodnou barvíví pásku

Kontaktujte nás

Vyplněním Vašich osobních údajů se CardHouse s.r.o., se sídlem U Ráje 449, 40321 Ústí nad Labem, IČ 25434471, stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem vyřízení dotazu nebo poptávky. Podrobné informace zde